Max Strus je dosegel 59ft buzzer-beater, ko so Cleveland Cavaliers prišli iz zaostanka in dosegli vznemirljivo zmago nad Dallas Mavericks v ligi NBA.

NBA: Cleveland Cavaliers 121-119 Dallas Mavericks – Max Strus dosegel 59 ft buzzer-beater

Štrus je v zadnjih petih minutah zadel pet trojk, s čimer je gostiteljem pomagal izničiti zaostanek 10 točk za zmago s 121:119.

PJ Washington je popeljal Maverickse v vodstvo tri sekunde pred koncem, preden je Strus zadel precej z notranje strani svoje polovice.

“Zadnjih pet se mi je zdelo precej dobro,” je dejal.

“Začutil sem ritem in zabavno je, ko to počneš. Vsakič, ko sem ga ustrelil, se mi je zdelo, da gre notri, in tako je bilo. Enako je bilo z zadnjim.”

Strus je končal pri 21 točkah, Donovan Mitchell jih je dosegel 31 za Cavaliers, ki so drugi v vzhodni konferenci, Luka Dončić pa je za Mavericks pri Rocket Mortgage Fieldhouse dosegel 45.

Giannis Antetokounmpo je dosegel 24 točk, Damian Lillard pa 23, ko so tretjeuvrščeni Milwaukee Bucks doma premagali Charlotte Hornets s 123:85.

Vodilni v zahodni konferenci Minnesota Timberwolves so premagali gostujoče San Antonio Spurs s 114:105.

Drugouvrščeni Oklahoma City Thunder, ki si deli enak odstotek zmag kot Timberwolves, je z domačo zmago proti Houston Rockets s 112-95 dosegel šest zmag.

Vodilni v vzhodni konferenci Boston Celtics so doma premagali Philadelphia 76ers s 117:99, medtem ko so Detroit Pistonsi prekinili niz šestih porazov z zmago s 105:95 pri Chicago Bulls.